Kodėl svarbu gerai girdėti?

Apie tai nesusimąstome, nors žinome, kad klausa – vienas svarbiausių pojūčių, leidžiančių pajusti  iš aplinkos atskriejančias virpesius, kurie per mūsų klausos organus, labai painiu keliu, pasiekia smegenis, o šios padeda gautą informaciją iššifruoti.

Gebėjimas girdėti padeda ne tik suprasti informaciją, mokytis, mąstyti, bet ir bendrauti, dirbti, dalyvauti įvairiose veiklose.  

Klausai ėmus silpnėti, dažniausiai pernelyg nesusirūpinama, nors suskubti ir kreiptis į specialistus vertėtų pastebėjus, kad tenka perklausti, kas buvo pasakyta, kai suvoki, jog ne viską išgirsti, arba blogai supranti pasakytą informaciją, kai ausyje atsiranda kažkokie ūžesiai.

Laiku pastebėjus klausos silpnėjimą, specialistas galbūt galėtų jį pristabdyti, gydyti,  arba, siekiant, kad Jūsų gyvenimo kokybė nenukentėtų, parinkti klausos aparatą.

Kai pagaliau imama suprasti, jog klausa nusilpo, žmogus pajunta diskomfortą.Kai kuriems itin sunku su tokiais pokyčiais susitaikyti, todėl silpnėjanti klausa paveikia ne tik fiziškai, bet ir emociškai.

Dėl to, kad blogai girdi, žmogus darosi piktas, dirglus, išgyvena stresą, dėl nuolat įtemptos klausos  jaučia didesnį nuovargį, gali susirgti depresija, atsiriboti nuo visuomenės ir artimųjų, vengti bendravimo. Prastėja jo darbo rezultatai, dėl negebėjimo girdėti visų garsų atsiranda nesaugumo jausmas, prarandami anksčiau turėti malonumai (teatras, kinas, koncertai).

Daugelis žmonių kenčia šiuos simptomus visą likusį gyvenimą, neieškodami pagalbos, nors pastebėjus silpnėjančios klausos požymius kreiptis į specialistus būtina, nes ši problema yra  sprendžiama.

Šaltinis: http://www.sonici.com/Sonic/About-hearing-and-hearing-loss/About-hearing/Why-hearing-is-important.aspx